Header image
line decor
   O FIRME   |   PREDMET ČINNOSTI   |   DÔVODY PRE ČISTENIE VZT   |   KVALITA OVZDUŠIA   |   ZARIADENIA NA ČISTENIE   |   KONTAKT    ::  
line decor
         
    ZARIADENIA NA ČISTENIE    
       
  Odsávacie zariadenia – Hepa Clean 2500    
 

Lifa HepaClean 2500 je vysávacia a vzduch čistiaca jednotka.

• Prúd vzduchu bez filtrov je 2800 m³/h (1650 CFM).
• Vysávanie VZT potrubí.
• Odstraňuje plynové zlúčeniny.
• Čistenie a vysávanie suchého vzduchu obsahujúceho azbest, plesne, častice stavebného materiálu, kremeň, prach a piliny.
• Dobré vlastnosti prenosu vo vertikálnej aj horizontálnej polohe.
• Široký výber filtrov.
• Dobrý priemyselný dizajn.
• Jedna fáza elektrického prúdu.

HepaClean 2500 je určený na čistenie suchého vzduchu obsahujúceho azbest, plesne, častice stavebného materiálu, kremeň, špinu, prach a piliny. Ak je vybavený aktívnym karbónovým filtrom, odstraňuje aj plynové zlúčeniny. Zariadenie sa môže použiť na vytvorenie negatívneho tlaku v miestnostiach a na celých oddeleniach. Lifa HepaClean 2500 je multifunkčným zariadením. Aj keď jeho hlavným využitím je filtrácia azbestu, plesní a ich spór, je veľmi vhodný na vytváranie prúdu vzduchu vo VZT potrubiach. Lifa HepaClean 2500 využíva jednu fázu elektrického prúdu. Prúd vzduchu vytvorený týmto zariadením je bez filtrov 2800 m³/h. Vzduchotesnosť a stupeň separácie zariadenia Lifa HepaClean 2500 boli testované s Lifa filtrami. Vysávacia jednotka je vhodná na dôkladné vysatie aj tých najmenších čiastočiek prachu. To je dôvod, pre ktorý sa tak rozšírene používa na filtráciu v problémových miestach. Vyfukovaný vzduch nemusí byť odvádzaný von, ak sa použije HEPA filter. HEPA filter má výnimočne vysoký stupeň filtrácie – zachytí 99,97 % častíc väčších ako 0,3 µm. Preto Lifa AirClean 2500 spĺňa kritéria pre prácu s azbestom. Vysávacia jednotka je vybavená tak, aby sa mohli použiť rôzne kombinácie filtrov podľa toho, ako si to vyžaduje konkrétny prípad. Dostupný je široký výber filtrov. Výrobca požaduje, aby sa filtre používali v určitých kombináciách, ktoré sú uvedené v tabuľke č.1. Spájacie koncovky na vysávací a vyfukovací koniec Hepa Cleaner 2500 sú dostupné ako príslušenstvo. Na túto koncovku vysávacieho otvoru sa pripája flexibilná harmonikovitá hadica, ktorej druhý koniec sa nainštaluje na čistené potrubie, alebo sa umiestni do blízkosti zničeného miesta, ktoré je potrebné vyčistiť. Všetky nečistoty usadené v potrubí, alebo vzniknuté pri rôznych demoláciách sú vysaté priamo do zariadenia. Odtiaľ je vzduch vyfukovaný do miestnosti. Je však možné pripojiť na výfukovú koncovku tenký sáčkový valec, pomocou ktorého je vyfukovaný vzduch odvedený preč z miesta, na ktorom sa pracuje. Týmto spôsobom je možné udržať v miestnosti nižší tlak ako je v jej okolí. A keďže je tlak v miestnosti nižší, znečistený vzduch sa z nej nebude šíriť do iných priestorov.

Technická špecifikácia
Maximálny prúd vzduchu (bez filtrov) 2800 m³/h (1650 CFM)
Teplota okolia, v ktorej môže fungovať -20 až +40 ºC
Zdroj energie 230 V, 1 ~
Elektrické pripojenie 50 Hz
Frekvencia 7.2 A
Výkonnostná trieda 1.1 kW
Poistka 10 A
Elektrický kábel 2 m3G1.5 mm²
Rozmery (D x V x Š) 1030 x 860 x 570 mm
Hmotnosť (bez filtrov) cca. 60 kg
Materiál Špeciálnou technikou farbený hliníkový obal, plastové konce
Vybavenie Kolieska s brzdami a rúčky