Header image
line decor
   O FIRME   |   PREDMET ČINNOSTI   |   DÔVODY PRE ČISTENIE VZT   |   KVALITA OVZDUŠIA   |   ZARIADENIA NA ČISTENIE   |   KONTAKT    ::  
line decor
         
    ZARIADENIA NA ČISTENIE    
       
  Odsávacie zariadenia – Hepa Clean 4000    
 

Lifa HepaClean 4000 je najčastejšie používané zariadenie na vytváranie negatívneho tlaku a čistenie vzduchu.

• Prúd vzduchu bez filtrov je 3850 m³/h (2270 CFM).
• Skvelé zariadenie na vytváranie negatívneho tlaku vo VZT potrubiach.
• Čistenie a vysávanie suchého vzduchu obsahujúceho azbest, plesne, častice stavebného materiálu, kremeň, prach a piliny.
• Dobré vlastnosti prenosu vo vertikálnej aj horizontálnej polohe.
• Odolné zariadenie pre profesionálov.
• Jedna fáza elektrického prúdu.

HepaClean 4000 sa používa na čistenie suchého vzduchu obsahujúceho azbest, plesne, častice stavebného materiálu, kremeň, špinu, prach a piliny. Zariadenie sa môže použiť na vytvorenie negatívneho tlaku vo veľkých miestnostiach a oddeleniach. Lifa HepaClean 4000 je výsledkom dlhého vývoja. Je vyhotovený tak, aby bol multifunkčný a použiteľný na väčšinu úloh. Aj keď jeho hlavným využitím je filtrácia azbestu, plesní a ich spór, je veľmi vhodný na vytváranie prúdu vzduchu vo VZT potrubiach. Lifa HepaClean 4000 využíva jednu fázu elektrického prúdu. Prúd vzduchu tohto zariadenia bez filtrov je 3850 m³/h. Ak je potrebné vytvoriť silný prúd vzduchu v celom priemere veľkých potrubí, môžu sa spojiť dve a viac jednotiek. Vzduchotesnosť a stupeň separácie zariadenia Lifa HepaClean 4000 boli testované s Lifa filtrami. Vysávacia jednotka môže dôkladne vysať aj tie najmenšie čiastočky prachu. To je dôvod, pre ktorý sa tak rozšírene používa na filtráciu v problémových miestach. Vyfukovaný vzduch nemusí byť odvádzaný von, ak sa použije HEPA filter. HEPA filter má výnimočne vysoký stupeň filtrácie – zachytí 99,97 % častíc väčších ako 0,3 µm. Preto Lifa AirClean 4000 spĺňa kritéria použitia pre prácu s azbestom. Zariadenie je vybavené meračom tlaku, ktorý indikuje napríklad stav filtra a potrebu vymeniť ho. Vysávacia jednotka je vybavená tak, aby sa mohli požiť rôzne kombinácie filtrov podľa toho, ako si to vyžaduje konkrétny prípad. Dostupný je široký výber filtrov. Výrobca požaduje, aby sa filtre používali v určitých kombináciách, ktoré sú uvedené v tabuľke. č. 1. Predný a zadný plech a obal na filter sa menia podľa zvolenej kombinácie filtrov. (Obal s plisovanými filtrami je kompatibilný s Lifa Air Clean 8000.) Obidva konce zariadenia, vysávací aj vyfukovací, sú vybavené spojovacími koncovkami s maticami. Na túto koncovku sa pripája flexibilná harmonikovitá hadica, ktorej druhý koniec sa nainštaluje na čistené potrubie, alebo sa umiestni do blízkosti zničeného miesta, ktoré je potrebné vyčistiť. Všetky nečistoty usadené v potrubí, alebo vzniknuté pri rôznych demoláciách sú vysaté priamo do zariadenia. Pomocou výfukovej časti, na ktorú je možné pripojiť tenký plastový sáčkový valec, môže byť vyfukovaný vzduch odvedený preč z miesta, kde sa pracuje. Týmto spôsobom je možné znížiť náklady na čistenie, pretože sa nepoužíva HEPA filter. Teleskopická zdvíhacia sada, ktorá je doplnkovým tovarom, umožňuje pripojenie spájacej hadice vysávacej jednotky s potrubím. Teleskopické nohy majú na konci nastaviteľnú obruč, ktorá počas čistenia drží spájajúcu hadicu počas čistenia pevne a tesne.

Technická špecifikácia
Maximálny prúd vzduchu (bez filtrov) 3850 m³/h (2270 CFM)
Teplota okolia, v ktorej môže fungovať -20 až +40 º C
Zdroj energie 230 V, 1~
Elektrické pripojenie 50 Hz
Frekvencia 7.2 A
Výkonnostná trieda 1.1 kW
Poistka 10 A
Elektrický kábel 2 m3G1.5 mm²
Rozmery (D x V x Š) 1000 x 810 x 690 mm
Hmotnosť (bez filtrov) cca. 85 kg
Materiál Obal je vyhotovený z nafarbeného oceľového plechu
Vybavenie Kolieska s brzdami a rúčky
Vlastnosti zariadenia Merač tlaku, koncovky, veľkosť otvorov Ø 305 mm