Header image
line decor
   O FIRME   |   PREDMET ČINNOSTI   |   DÔVODY PRE ČISTENIE VZT   |   KVALITA OVZDUŠIA   |   ZARIADENIA NA ČISTENIE   |   KONTAKT    ::  
line decor
         
    ZARIADENIA NA ČISTENIE    
       
  Čistiace zariadenia – Hydmaster 40    
 

Lifa Hydmaster 40 je najsilnejšie a najvýkonnejšie čistiace zariadenie na hydraulický pohon, ktoré slúži na plnenie náročných priemyselných a komerčných čistiacich úloh, ktoré si vyžadujú neobyčajne veľkú silu. Špeciálnou vlastnosťou Hydmastra je hydraulický pohon vyrábaný normálnym jednofázovým elektrickým prúdom, ktorý mu dáva bezkonkurenčnú silu. Preto je Hydmaster chránený patentom.

• Najsilnejšie čistiace zariadenie na trhu doteraz.
• Silný stroj pre čistenie rozsiahlych a náročných ventilačných systémov.
• Dosah čistenia 40 m.
• Pre veľké potrubia od 200 – 1200 mm.
• Krútiaca sila 10 Nm.
• Plynule nastaviteľná rýchlosť otáčok 0-800 ot./min.
• Ručné ovládanie otáčok kefy, ovládanie smeru rotácie kief pomocou pedálov.
• Vybavený kamerou s nastaviteľnou intenzitou osvetlenia.
• Kolieska pre uľahčenie presunu.
• Jednofázový elektrický prúd (normálna elektrická zásuvka).

Hydmaster predstavuje novú generáciu čistiacich zariadení, ktorou sa prekonali multifunkčné roboty. Je vlajkovým produktom firmy Lifa Air Ltd. a je chránený celosvetovým patentom.

To, čím sa Lifa Hydmaster líši od všetkých ostatných čistiacich zariadení je jeho hydraulický pohon. Ten dáva do pohybu flexibilné lanko, ktoré točí čistiacu kefu. Zabudované hydraulické čerpadlo predstavuje skvelú alternatívu za zariadenia, ktoré sú poháňané veľkými, drahými, hlučnými a pre užívateľov nepraktickými kompresormi. Hlavnou výhodou Hydmastra oproti kompresorovým zariadeniam je jeho tichý chod a neporovnateľne vyšší výkon. Na prevádzku potrebuje jednofázový elektrický prúd. Preto môže jednoducho fungovať kdekoľvek bez akýchkoľvek obmedzení, či prestávok počas bežnej dennej prevádzky v budove.

Hydmaster môže byť vybavený videokamerou. V takom prípade môže byť samotná realizácia prác a po ich skončení aj výsledok zobrazený na monitore, ktorý je súčasťou Hydmastra. Výhodou je možnosť vidieť rôzne prekážky, tlmiče či regulačné klapky počas čistenia. Fakt, že je možné vidieť tieto prekážky a na základe toho sa im môže vyhnúť ušetrí veľa problémov a prostriedkov na opravy.

Hydmaster bol navrhnutý pre čistenie štvorhranných aj kruhových potrubí s rozmermi 200 – 1200 mm. Operačná rýchlosť Hydmastra môže byť stupňovito nastavovaná od 0 do 800 ot./min. Hydraulické trubice sú vo vnútri niekoľko vrstvového odolného obalu a sú extrémne odolné voči opotrebovaniu. Tyč z flexibilného skleneného vlákna udržiava kábel vo vnútri potrubia vyrovnaný. Pôsobnosť Hydmastra je až do vzdialenosti 75 m z jedného vstupného otvoru v prípade, že sa čistia oba smery potrubia. Rotácia môže byť ovládaná. Kefa sa môže krútiť nepretržite aj v intervaloch, a to s rôznou rýchlosťou. Je možné meniť smer rotácie, čím kefa zmení požadovaný smer v potrubí.

Beztupňovo regulovaná krútiaca sila Hydmastra je pri svojom maxime niekoľkokrát väčšia ako u zariadení pracujúcich so stlačeným vzduchom. Preto môže točiť nadrozmerne veľké kefy aj v malých alebo zúžených potrubiach. Kefy sa preto nemusia tak často meniť ako pri iných zariadeniach. Na dodatok už len poznámka, že vďaka tejto dobrej krútiacej sile môže byť Hydmaster s písomným povolením výrobcu použitý aj na iné účely (napr. čistenie nahromadenej špiny a sedimentov z rôznych procesných potrubí.


Technická špecifikácia
Pohon Hydraulický
Elektrické pripojenie 230 V, 1~
Frekvencia 50 Hz
Výkonnostná trieda 1.1 kW
Poistka 16 A
Elektrický kábel 4 m, uskladnený na navíjacom bubne 3G2,5 mm²
Maximálna dovolená teplota stroja počas prevádzky +70 ºC
Maximálny hydraulický tlak 100 bar
Maximálna krútiaca sila 10 Nm
Rýchlosť otáčok kefy N2 0-800 ot./min., bezstupňovo nastaviteľná
Kontrola rýchlosto otáčok Ručná – otočným gombíkom
Zmena smeru rotácie Áno, pneumatickým pedálovým systémom
Prípojka na kefu M12
Výška 1 290 mm
Šírka 570 mm
Hĺbka 1 100 mm
Dĺžka kábla nesúceho kefu 40 m
Štruktúra kábla nesúceho kefu Laminované PVC puzdro / flexibilná tyč so skleného vlákna
Konštrukcia Obal z pozinkovanej ocele. Plastový ABS zákryt
Transport Kolieska a rúčka na tlačenie
Zabudovaný kamerový systém Farebná CMOS kamera, NTSC/PAL
TFT-LCD monitor Pozri manuál
Príslušenstvo Hlavový set – Olympus Eye Trek (pozri manuál)

Hydmaster je jediné čistiace zariadenie, ktoré má hydraulický pohon kief. Lifa Hydmaster je doteraz celosvetovo najsilnejšie zariadenie na čistenie VZT potrubí kefami a je jediným zariadením so zabudovanou videokamerou. Výsledky čistenia môžu byť sledované počas tohto procesu na videomonitore. Lifa Hydmaster funguje na jednu fázu elektrického prúdu a je zreteľne silnejší a tichší ako zariadenia používajúce veľké vzduchové kompresory. Je navrhnutý pre prácu na rozsiahlych projektoch, pre kruhové a štvorhranné potrubia.